Психіатри заявляють себе експертами душевного здоров’я і вимагають монополії в лікуванні «захворювань» розуму. Але існують факти, що підтверджують неспроможність їх методів:

  1. Психічні «розлади» не є хворобами

Існують чіткі критерії, по яких медицина може визначити який-небудь стан захворюванням. Для цього мають бути виявлені точні передбачувані симптоми, виявлені причини і фізіологічні процеси, визначальні ці симптоми. Так, перевищення відомих показників цукру в крові покаже нам захворювання. Жар і озноб – симптоми хвороби. Жовтяниця і тиф – це захворювання і їх можна підтвердити аналізами або об’єктивними даними.

Але нікому ще не вдавалося довести жодного психічного «захворювання» з такої медичної точки зору.

  1. Психіатри займаються виключно «розладами», а не захворюваннями

Фізичні методи лікування спрямовані на хвороби. Психіатрія, не маючи відомих причин або фізіології, зайнята виключно «розладами». Те, з чим вони працюють, не можна класифікувати захворюванням. Це синдроми або розлади.

Джозеф Гленмуллен (Д-р наук медичної школи Гарварду) стверджує, що «усі діагнози в психіатрії є лише синдромами [чи розладами], передбачається, що набори симптомів пов’язані один з одним, але не із захворюваннями».

Доктор Томас Сас, (заслужений професор психіатрії) роз’яснює: «Не існує яких-небудь аналізів крові або інших біологічних тестів, що підтверджують наявність або відсутність «душевної хвороби», в протилежність більшості фізичних захворювань».

Олександр Данилин (психіатр, лікар-нарколог): «Психіатричний діагноз – це примара. Метафора, що визначає погляд психіатра на пацієнта, коли замість людини штучне самообмеження примушує бачити шизофренію».

  1. Психіатрія виявилася нездатною встановити причини «розумових розладів»

Самі психіатри підтверджують, що не знають ні причин, ні способів лікування розумових розладів. Без яких-небудь наукових обгрунтувань своїм діагнозам і методам, психіатри мають лише теорії і думки, які частенько суперечать один одному. Всесвітня психіатрична асоціація і Американський Національний інститут психіатрії, заявляють, що психіатри не розуміють, як їх методи «лікування» впливають на пацієнтів.

Колишній президент Всесвітньої психіатричної асоціації заявив: «Пройшов той час, коли психіатри вважали, що вони можуть вилікувати психічнохворих пацієнтів. В майбутньому психічно хворій людині доведеться навчитися миритися зі своєю хворобою».

  1. «Хімічний дисбаланс» в мозку, як причина розумових розладів – не є фактом, який можна перевірити

Величезна індустрія продажу психотропних препаратів тримається на цьому недоведеному припущенні: «розумові захворювання відбуваються із-за хімічного дисбалансу в мозку». Не існує ніяких об’єктивних біологічних доказів цієї теорії, як не існує наукових підтверджень іншим постулатам психіатрії. Элиот Валенштайн (доктор філософських наук, автор книги «Звинувачуючи мозок»), представляючи групу експертів від медицини і біохімії, заявляє: «Не існує аналізів для оцінки хімічного стану мозку живої людини».

  1. Стан мозку не є справжньою причиною проблем в житті

Життя повне душевних хвилювань і не скупився на проблеми і прикрощі. Але стверджувати, що тільки за допомогою украй небезпечних пігулок можна полегшити ці хвилювання, видаючи їх за невиліковні «хвороби мозку», небезпечно, непорядно і часто смертельно. Такі пігулки можуть чинити набагато сильнішу і згубнішу дію, ніж найнебезпечніші наркотики. Побічна дія може змусити людину проявляти раптові спалахи насильства або призводить до самогубства.

Пригнічуючи симптоми, психотропні препарати тільки маскують причини тривог людини і вбивають його волю разом з надіями на краще і шансами на одужання.

 

Громадянська комісія з прав людини >>

Поделиться информацией в 1 клик