Жоден психіатр не скаже вам правду про електрошок

Ця варварська процедура полягає в пропусканні через мозок людини електричного струму, в два рази більш того, який ми використовуємо в побуті.

 

По силі дії це подібно до удару 18-ти кілограмового бетонного блоку з двометрової висоти. Вірогідність смерті наближається до 100%. Пацієнти, що випробували на собі електрошок, порівнюють його з гранатою, що розірвалася усередині тіла. І це не середньовічна інквізиція – це метод, який психіатрія пропонує сьогодні.

Його називають «електросудомна терапія», але чи існують якісь докази терапевтичного ефекту від електрошоку?

Електросудомна терапія

Електросудомна терапія з усіх психіатричних практик відрізняється особливою жорстокістю. Це те ж саме, що «електричний стілець», тільки сховане за «чарівною» абревіатурою Е.С.Т. Насправді, до голови пацієнта прикладають електроди, через які пропускають електричний струм, щоб викликати судомний припадок.

Струм з напругою в 460 вольт може подаватися до півгодини. Це значно більше, чим ви отримувати, якщо сунути палець у розетку.

Мозок людини містить сотні мільярдів нейронів і є украй чутливим приладом, який контролює усе тіло, отримуючи щонайтонші сприйняття від кожної його частини. Ці сигнали мають менш ніж 0,2 вольта, що у ВІСІМ разів менше, ніж в звичайній пальчиковій батареї. Порівняйте це з шоковою силою в 460 вольт, які мозок отримує при ЕСТ – це у 2.300 разів більше!

ЕЛЕКТРОШОК. Терапія або тортури

Струм такої сили, безумовно, руйнує клітини мозку. Але психіатри вважають, що чим більше вони їх зруйнують, тим краще для людини. І це найбільша загадка: чому психіатри вирішили, що пропускати струм через голову – хороша ідея?

Така дія призводить до великого судомного припадку, коли із-за ненормальної електричної активності по усьому мозку, людина втрачає свідомість, виникають множинні скорочення м’язів, відбувається втрата контролю над сечовим міхуром та кишечником. Може зупинитися дихання, стискання м’язів так згинає людину, що ламається хребет. Відбувається повна втрата контролю над тілом.

Ці припадки знижують розумові здібності людини, призводять до неврологічної дисфункції, знижують тривалість життя і викликають смерть. Медицина прагнути до того, щоб запобігати їм будь-яким способом, але психіатри викликають їх навмисно.

Психіатрія за свою історію перепробувала безліч жорстоких практик

Її ідеєю було те, що мозок людини можна позбавити від «шкідливих клітин» і так змінити його поведінку. У 20-х роках минулого століття психіатр Манфред Шакель вбивав людей інсуліновим шоком і робив їх розумово відсталими. У 30-і роки психіатр Ладіслас Медуна викликав припадки, вводячи пацієнтам метразол, і теж набув поразки.

Психіатрія наполегливо намагалася вирішувати проблеми людського розуму чотирма способами «лікування», повторюючи їх знову і знову: покремсати, підсмажити, напхати препаратами і провести електрошок. І коли один із способів терпів невдачу, то це ставало приводом просувати наступний. Після метразолу почали використати префронтальну лоботомію, видаючи її за «нове диво лікування».

ЕЛЕКТРОШОК. Терапія або тортури

Через очні ямки в мозок вганявся ніж, яким колють лід, і кілька разів там провертався. Це розривало лобові долі, перетворюючи тисячі людей на живих мерців. Обурення громадськості змусило психіатрів відмовитися від лоботомії, але натомість вони запропонували електрошок.

У 1938 році психіатра Уго Черлетті надихнуло на використання електрошоку те, як поводилися на бійнях свині. Перед тим, як заколоти, їх били в голову струмом за допомогою двох електродів – вони ставали покірними і нерухомими. Два роки Черлетті проводив досліди на тваринах і потім почав використати його на бездомних людях. За його власним свідченням перша його жертва – бездомна людина, благав його не проводити йому електрошок знову.

Незважаючи на очевидний збиток для людини від електрошоку, він виявився дуже прибутковим для психіатрів і швидко поширився по усій Європі, а потім і США.

Сьогодні, потерпівши черговий провал в лікуванні нейролептиками, психіатри знову намагаються нав’язати ідею про користь електрошоку. Вони говорять, що все змінилося і зараз він безпечний. Але насправді, приховуючи очевидну згубну дію електрики на мозок людини сучасними знеболюючими і наркотичними препаратами, вони зробили процедуру ще небезпечніше.

Громадянська комісія з прав людини виступає з ініціативою повної заборони електрошоку у будь-якому його виді для будь-якої людини.

Дивитися документальний фільм Терапія чи тортури: правда про електрошок >>

 

Поделиться информацией в 1 клик