Державні програми розвитку центрів душевного здоров’я для тих, хто страждає важкими душевними розладами, сьогодні досягають неймовірних масштабів, пропонують використовувати нейролептики і вимагають мільярдних бюджетів.

Комісія душевного здоров’я США в 2003 році дала звіт, в якому вказує :

Вам пропонуються ефективні і найбільш просунуті способи лікування, які є життєво необхідними для кваліфікованого відходу за хворими. Тепер вони доступні при випадках найбільш серйозних психічних захворювань і емоційних розладів!

Якщо ви не знайомі з тим, що саме пропонують центри душевного здоров’я і що таке психіатрія, то це може прозвучати хорошою новиною. Але що насправді пропонується під виглядом «життєво необхідних способів лікування»?

У переважній більшості це постійний прийом нейролептиків. Нейролептики (грецька. «утихомирити нерви») діють як наркотичні препарати і подібні до хімічної кастрації мозку. Таке лікування ведеться впродовж усього життя пацієнта, і в одних тільки США складає більше 10 млн. доларів в день.

Але скільки насправді коштує кваліфіковане, підтверджене практикою лікування, яке дає пацієнтові одужання і може повернути так званих «хворих шизофренією» до нормального життя?

Фахівці не психіатричного профілю заявляють, що відновлення душевного здоров’я і повернення до продуктивного життя не обов’язково має бути дорогим. Така допомога може бути доступна у будь-який час і не вимагає постійного вживання нейролептиків.

Всесвітня організація охорони здоров’я після 8 років досліджень виявила, що в країнах з невисоким рівнем життя (Індія, Колумбія), де нейролептики не включені в загальний план охорони здоров’я, пацієнти з душевними розладами знаходяться в набагато кращому стані, ніж в розвинених країнах, де активно використовують психіатричні препарати.

Доктор Джорджіо Антонуччі працював у психіатричних відділеннях Італії з 1973 по 1996 рік. Навіть з буйними пацієнтами він звертався м’яко, проявляв повагу, співчуття і не давав ніяких нейролептиків. Через декілька місяців найбуйніші з них ставали спокійними.

Експеримент, який в США проводив доктор Лорен Мошер у 70-х роках, також показав, що без психіатричних препаратів можна впоратися з «шизофренією». Пацієнти, які не приймали нейролептики, почували себе краще, ніж психічнохворі, яких лікували психіатричними препаратами. Пізніше подібний експеримент проводили в Швейцарії, в Швеції і отримали такі ж результати.

Якщо, досліджуючи будь-яку теорію, ви зустрічаєте факти, які їй суперечать, то необхідно або продовжити дослідження, або відмовитися від суперечливої теорії на користь фактів. Фахівець-медик, що поважає себе, погодитися, що теорія хороша настільки, наскільки вона може давати результати.

Психіатри вже більше 50 років намагаються переконати суспільство, що єдиним способом лікування «шизофренії» і інших душевних розладів є постійній прийом нейролептиків. Але на практиці ця ідея не працює. Вживання таких психотропних препаратів не лише не допомагає при важких душевних розладах, але руйнує фізичне здоров’я пацієнтів, і дуже дорого коштуватиме платникам податків.

Тут ми маємо справу не просто з недоліком перевірених методів або наукової підготовки. Будь-які заяви психіатрів, що існують «наукові докази», що нейролептики нового покоління «краще справляються з депресіями», шизофренією, не мають побічних ефектів і тому подібне, є брехнею, обдурюванням і обманом. Це справжнісіньке шахрайство під прикриттям псевдо медичного підходу.

Погана наука і украй погане лікування – це психіатричний підхід до людей з душевними розладами. Усі заяви про «просунуті» і «наукові методи» – усього лише вигідний бізнес психіатрії.

Працюючі способи лікування і допомоги людям з душевними розладами існують, але вони не мають нічого спільного з тим, що пропонує психіатрія.

Справжньою ціною нейролептиків для суспільства і його душевного здоров’я є зруйновані життя, порушення діяльності мозку, розуму і тіла. Необхідно робити дії, які дійсно нададуть допомогу тим, кому вона потрібна. І, попри те, що психіатрія сьогодні вимагає розширення своїх повноважень у сфері душевного здоров’я, правильним буде обмежити їх вплив на людей з психічними розладами.

Якщо ви чи ваші близькі постраждали від дій психіатрів, зіткнулися з примусом, насильством, жорстокістю, шахрайством або порушенням ваших прав, повідомте про це Громадянську комісію з прав людини.

Поделиться информацией в 1 клик