Що таке Громадянська комісія з прав людини в України

Громадянська комісія з прав людини (ГКПЛ) – громадська неприбуткова організація, яка створена з метою захисту прав людини у сфері душевного здоров’я. Майже 200 законів, покликаних захищати людей від жорстокості і небезпечних для життя практик, було ухвалено за ініціативою і за сприяння ГКПЛ у всьому світі, щоб реалізувати:

  • право людини на правдиву інформацію про психіатричний діагноз і право погоджуватися з ним або ні, ґрунтуючись медичною точкою зору
  • право на альтернативну діагностику і методи лікування або право на відмову від них, якщо він вважає їх шкідливими
  • право на обізнаність про можливі небезпечні наслідки будь-якого психіатричного лікування.

ГКПЛ була заснована в 1969 році спільно Церквою Саєнтології і заслуженим професором психіатрії у відставці, доктором Томасом Сасом. В ті часи пацієнти психіатричних лікарень були повністю позбавлені своїх прав, передбачених конституцією, цивільними кодексами і декларацією прав людини. В Україні ГКПЛ була зареєстрована, як самостійна організація в квітні 2013 року і відтоді невпинно захищає права людей в області душевного здоров’я.

Виконуючи свою спостережливу функцію, ГКПЛ України активно співпрацює з професіоналами від медицини, ученими, лікарями, молодшим персоналом і деякими психіатрами, які усвідомлюють хибність існуючої нині ідеї біохімічної природи «психічних хвороб». Ця модель нав’язується суспільству багатомільярдною фармацевтичною індустрією заради продажу психіатричних препаратів.

ГКПЛ України – некомерційна і нерелігійна організація, яка не дотримується якихось конкретних політичних поглядів або партій, а працює виключно для викорінювання зловживань в психіатрії, введення її в рамки закону і захисту прав пацієнтів. Для досягнення цього ми співпрацюємо з юристами, чиновниками, законодавчими і судовими органами, іншими правозахисними організаціями, бізнесменами, педагогами, діячами мистецтва і релігії, журналістами і лікарями.

Нас часто запитують, чи вважає ГКПЛ, що ніхто взагалі не повинен отримувати ніякого психіатричного лікування, включаючи прийом психотропних препаратів або нейролептиків. Це не зовсім те питання, на яке відповідають сторінки цього сайту. Тут не обговорюються думки і припущення, але надається достовірна інформація про те, що хочуть приховати психіатри, підтримуючи інтереси психофармацевтичної індустрії.

Правильний зріз проблеми полягає в тому, що люди мають право знати :

  • повну і неупереджену інформацію про можливі згубні наслідки прийому психіатричних препаратів або іншого психіатричного лікування
  • медичні обґрунтування психіатричного діагнозу по якому призначаються препарати
  • про будь-які інші методи лікування, включаючи немедикаментозні, – право на інформовану згоду
  • що будь-яка людина в праві відмовитися від лікування, якщо воно здається йому небезпечним, безглуздим або шкідливим.

13 квітня 2019 року в урочистій обстановці пройшло святкування 50 років досягнень ГКПЛ по очищенню сфери душевного здоров’я від зловживань і порушень. Відстоюючи право на інформовану згоду і отримання пацієнтами повної інформації про психіатричні діагнози і методи, ГКПЛ домагається викриття корисливих інтересів психіатрів і фармацевтичних компаній, розсіюючи пелену невідання в суспільстві.

Для цих цілей проводяться масштабні розслідування, знімаються документальні фільми, публікуються новини і думки експертів від медицини і права. Озброївши суспільство правдою, ми допомагаємо людям захистити себе від згубного втручання психіатрії.

Уся діяльність ГКПЛ, як громадській некомерційній організації можлива тільки за підтримки суспільства. Наші просвітницькі проекти існують завдяки пожертвуванням від небайдужої публіки.

Інші часті питання

 

Поделиться информацией в 1 клик