Громадянська комісія з прав людини (ГКПЛ) була заснована в 1969 році для розслідування і надання гласності порушень прав людини в психіатрії. Її мета – привести в порядок сферу душевного здоров’я. Психіатрія більше 100 років стверджує, що духовну складову людини ніяк не можна виявити або виміряти, тобто можна ігнорувати при лікуванні душевних захворювань, тому що її не існує.

У психіатрії спочатку з пацієнтами зверталися як з тваринами. Принизливі, жорстокі методи, позбавлення законних прав і майна. До тих, хто опинився в психіатричній лікарні, можуть без їх згоди застосовувати електрошок (ЕСТ), як міру покарання. Психохірургічними операціями, такими, як лоботомія, нівечать розум пацієнтів. Нейролептики (греч. «захоплювати нерв») своєю потужною дією призводять до безповоротних змін мозку і нервової системи. Пацієнти стають апатичними, в’ялими, погано міркують і байдужі до життя.

Не рідкісні випадки сексуального насильства під виглядом «терапії». Будь-які завірення про науковість такого підходу є неправдивими.

У 1940-х зірка Голлівуду Френсіс Фармер знялася в 18 фільмах за шість років. Вона грала в театрі на Бродвеї і 30 найбільших радіостанцій приймали її як гостю. Невдалі стосунки і амфетамины, до яких вона приохотилася, знижуючи вагу, привели її в психіатричну лікарню штату Вашингтон у віці 27 років. Там її піддавали сексуальному насильству, продавали для втіх солдатам з військової бази по сусідству, тримали в клітині, застосовували електросудорожну терапію і інсуліновий шок.

На ній використали усі найвитонченіші психіатричні тортури, включаючи крижану ванну, лоботомію і передозування потужним препаратам.

На відміну від багатьох інших Френсіс Фармер залишилася живою. Її особа і кар’єра були зруйновані, але вона змогла розповісти про те, що з нею відбувалося в психіатричній лікарні : «Не потрібно тішити себе ілюзією, що жахи закінчилися, бо сьогодні ця загроза така ж зловісна і велика, як і в епоху Бедламу, що зневажається. Але я зобов’язана розповісти про ці жахи, якими я їх запам’ятала, в надії, що коли-небудь знайдеться сила, здатна назавжди звільнити цих нещасних, які все ще терплять в затхлих казематах психіатричних установ».

Цією силою стала Громадянська комісія з прав людини.

Гуманіст і філософ минулого століття Л. Рон Хаббард говорив про те, що психіатрії властиві свавілля і маніпуляції. Він стверджував: «Не повинно бути якої б то не було впливової групи, що присвятила себе тому, щоб привести людину до деградації». Спираючись на цей принцип, ГКПЛ здійснює свою спостережливу функцію і нагляд за свавіллям в психіатрії.

Громадянська комісія з прав людини була заснована церквою Саентологии і заслуженим професором психіатрії, доктором Томасом Сасом, як незалежна група. Її мета – соціальні реформи. Публічні судові слухання, виступи в законодавчих органах, надання широкому розголосу через журналістів випадків свавілля і злочинів в психіатрії, співпраця з чиновниками і правоохоронними органами – ось ті способи, якими ГКПЛ ініціює і домагається своїх цілей, реформуючи психіатричну систему по всьому світу.

Постійна самовіддана робота співробітників і волонтерів ГКПЛ дозволили тисячам пацієнтів психіатричних лікарень знову набути громадянських прав, а багатьом було врятовано життя. По всьому світу ухвалюються закони, які забороняють електрошок, розрізання мозку лоботомією, наркотичний сон і інсуліновий шок як вільно застосовані до будь-якого пацієнта процедури. Будь-яке сексуальне насильство відносно психіатричних пацієнтів повинне переслідуватися, як кримінальний злочин.

ГКПЛ допомагає домагатися того, щоб збиток від психіатричного «лікування» був компенсований людям через судові позови, і наполягає на тому, щоб органи, відповідальні за оборот ліків і наркотиків, активно попереджали населення про дійсну загрозу психотропних препаратів для здоров’я людини.

Сьогодні психіатр має право змусити батьків до того, щоб діти приймали небезпечні психотропні препарати. Руйнуючи інститут сім’ї, психіатр засуджує покоління до наркотизації і веде культуру до краху. Антидепресанти, що провокують самогубства і спалахи неконтрольованої агресії, сьогодні прописують 20 мільйонам дітей. Серед них є ті, хто не досяг навіть одного року зроду. Психостимулятори, потужніше за кокаїн, виписують по липових діагнозах мільйонам дітей і підлітків.

Завдання ГКПЛ запобігти цьому руйнівному впливу психіатрії і порушення прав людини.

Скарги багатьох, хто зіткнувся із злочинною діяльністю психіатрів, залишаються не почутими. Що узяти з божевільного, який «галюцинує через свою хворобу»? Для сотень і сотень потерпілих ГКПЛ стала єдиним місцем, де їм повірили і дали надію, надавши допомогу, і врятували від убивчих наслідків психіатричного лікування.

Сьогодні ГКПЛ успішно виконує свої завдання у більш ніж 250 відділеннях 34-х країн світу, відстоюючи права людини. Захист честі і гідності людей від свавілля психіатричних практик залишається важливою роботою. Вона буде завершена, коли будь-які тортури і приниження психіатрами людини будуть викорені. А ті, хто використав їх для деградації людини, дадуть відповідь перед законом за наслідки таких згубних практик і за порушення прав людини.

 

З щирою повагою
Анастасія Вілінська
Президент ГКПЛ України

 

Хто створює тероризм >>

Поделиться информацией в 1 клик