Зайвий раз переконуюся, що це актуально і, мабуть, буде ще довго актуально. Остання історія, яку вчора я вичитав в матеріалах чергової справи як раз з цієї серії. Тітка вирішила “з’їхатися” з сім’єю племінника. Мабуть, розраховувала на догляд і турботу. Тепер всі права на квартиру (нову, куплену за рахунок продажу двох інших) у племінника, а тітка виявилася позбавлена ​​дієздатності і знаходиться в далекому підмосковному пеньки, де з нею зв’язку ніякої немає. “Була у лисиці хатинка крижана, а у зайця луб’яна …”. Кожен раз, коли стикаєшся з беспрімесним злом, його дуже важко переварити. Як люди можуть бути такими сволотою? Цей небоже тепер пише суду, що, мовляв, складно уявити, на які хитрощі, брехня і обман може піти божевільна людина, маючи на увазі ту саму свою тітку, яку він нібито хотів опікати, але яка тепер в жахливих умовах далекого пеньки. Щоб це не повторювалося було б правильно підтримати Громадянську комісію з прав людини, де люди добровільно копаються в чому це зло, до якого більше і справи-то немає нікому … – Єршов Ю.Л. кандидат юридичних наук, практикуючий адвокат, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Курганського державного університету.

Ось пам’ятка, написана Юрієм Львовичем Єршовим спеціально для випадків. коли шахрайську схему провертають з використанням психіатрії.

Використання психіатрії в злочинах у сфері нерухомості стає все ширше, і важливо цьому протистояти.

Що можна зробити:

1. Ніколи не ходити до психіатра, психоаналітика, психотерапевта та ін. За чиєїсь сторонньої ініціативи і ні під якими “переконливими” приводами. Типу – “ну просто зайди, здайся”. Ці походи, навіть якщо вони виглядають нешкідливими, небезпечні наступним: після візиту залишиться запис про відвідування. І сам по собі факт наявності такого запису в подальшому вже може використовуватися проти Вас – раз ходив, значить, були проблеми, і наступний “діагноз” виник не на порожньому місці. І це просто в тому випадку, якщо запис буде точно відображати події. Але Ви не можете проконтролювати, що саме буде записано психіатром після такого візиту. Відомі й випадки, коли людина виявляла вельми перекручену версію своїх слів, з якої і справді виходило, що вона була важко психічно нездорова. Механізмів “оспорювання” таких вигадок як таких немає. А от наступні заперечення і протести – “я нічого такого не говорив” – будуть, найімовірніше, для суду оцінені психіатром як диссимуляция хвороби (її приховування). Тому, якщо не бачите для себе необхідності йти, просто не ходіть.

2. Звертайте увагу на будь-який інтерес знайомих чи рідні до наявності і змісту заповіту, приватизації квартири, тому, хто в ній зареєстрований (прописаний) і т.д.

3. Не давайте доручень з широкими повноваженнями. Вам можуть запропонувати допомогу в приватизації, обміні, узаконення перепланування. Кожен раз, коли хтось робить це за іншу людину, йому потрібно довіреність. І є чимало випадків, коли в таку довіреність включається багато повноважень, для доручення взагалі не потрібних, але які дозволяють потім робити з квартирою потрібні претенденту на неї дії, використовуючи психіатрію для позбавлення себе від суперечок і домагань. І все тому, що людина довіреність або просто підписує, не прочитавши, або не з’ясовує, що ж довіреність насправді дозволяє робити. Тому: уважно читайте кожну довіреність, якщо сумніваєтеся, задавайте нотаріусу прямі питання, типу: “зможуть квартиру продати за цією довіреністю?” і прямо скажіть йому, що саме Ви хочете, щоб було скоєно одержувачем довіреності, і щоб нічого крім цих дій в ній не містилося. Процедура оформлення довіреності передбачає наявність тільки вас і нотаріуса (без того, для кого довіреність робиться), і все, що ви йому скажете, є нотаріальної таємницею, так що наполягайте на розмові саме віч-на-віч і розповідайте, для чого довіреність насправді потрібна.

4. Не надавайте прав на житло тим, кому їх давати не хочете. У житті часто буває так, що до людини “підкочують” якісь родичі чи знайомі з проханням “прописати” кого-то до себе (кому потрібна реєстрація), мотивуючи це тим, що його не беруть на роботу або міліція часто зупиняє. Переконливих причин буває багато. Так само як і для фіктивного дарування кому-небудь з рідних частки у праві на житло, скажімо, щоб вони могли її закласти банку при отриманні кредиту. Багато людей на цьому обпеклося, так як маючи права, і “сплавити” самого господаря в псіхінтернат або психлікарню, наприклад, такі люди вирішували свої житлові питання. Якщо ситуація така, що відмовити немає ніякої можливості через тепло відносин, вимагайте крім реєстрації або угоди складання між собою угоди, де все буде названо своїми іменами (тобто що людину реєструють тільки для штампа в паспорті, без його реального вселення в квартиру) . Якщо людині потрібно саме те, що він говорить, він, нехай і скривившись від такої пильності, угоду підпише. А якщо навідріз відмовиться, обурившись “образливого недовіри”, робіть висновки. Голосніше за всіх кричать “ти що, мені не довіряєш !?” як правило саме ті, кому довіряти не можна.

************************************************** *

Якщо ви самі або ваші близькі постраждали в результаті психіатричного втручання або лікування, будь ласка, повідомте про це в Громадянську комісію з прав людини України

+38 (067) 465-33-05
е-mail: info@cchr.org.ua

Поделиться информацией в 1 клик

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment