• Чи відомо вам, що у всьому світі психіатрія не вилікувала жодну людину?
  • Чи відомо вам, що УСІ психіатричні препарати є наркотичними речовинами і викликають залежність?
  • Чи знаєте ви, що неможливо довести медичним способом, використовуючи аналізи, лабораторну діагностику, МРТ, КТ або УЗИ жоден психіатричний діагноз?

Психотропні препарати – вбивчий куш психіатріїМене звуть Вілінська Анастасія Петрівна. Я президент Громадської організації Громадянська комісія з прав людини (ГКПЛ). Наша організація існує в Україні з 2013 року, а в світі з 1969 року. Ми захищаємо права людей, що постраждали від неправомірних дій в психіатрії. Ми вивчаємо причини, чому в психіатрії це придбало такі масштаби, і освітлюємо це для суспільства.

Щоденно до нас поступають повідомлення про порушення прав людини у психіатричних установах України. Людей утримують в психіатричних лікарнях проти волі, позбавляють свободи, позбавляють житла, застосовують фізичне насильство, заколюють препаратами, руйнуючи здоров’я та життя.

Один з найбільш руйнівних аспектів психіатрії – поширення у суспільстві психотропних препаратів, які нічого не лікують, але згубно впливають на здоров’я людей і мають низку небезпечних для життя людини і його оточення побічних ефектів.

Документальний фільм «Вбивчий куш» – це збірка фактів, експертних висновків, коментарів і справжніх історій людей, чиє життя було зруйноване психіатричними препаратами. Фільм про те як психіатрія вплинула  на американське суспільство. Які наслідки психіатричного втручання Америка пожинає і сьогодні.

ДИВИТИСЯ ФІЛЬМ «Вбивчий куш» (з субтитрами)

Психотропні препарати – вбивчий куш психіатрії

 

 

Але існує і інший досвід, наприклад Італія. На наш погляд там сталися найбільш гуманні зміни в області психіатрії. У 70-і роки минулого століття італійський психіатр, невролог і реформатор Франка Базалья запропонував нову концепцію психіатричної допомоги, ґрунтовану на гуманному відношенні до психічнохворих і відмові від їх насильницької ізоляції. Цей процес, відомий як деінституціоналізація, почався в 50-х роках у ряді західних і європейських країн.

Базалья послідовно проводив в Італії реформи, суть яких була в масштабному скороченні кількості психіатричних ліжок і розвитку методів позалікарняної допомоги. Реформа завершилась повною відміною системи державних психіатричних лікарень.

Девізом італійської реформи психіатрії 70-х років стало: «Від песимізму теорії до оптимізму практики».

Громадянська комісія з прав людини має великий досвід співпраці з фахівцями і експертами самих різних областей по всьому світу, і успішні напрацювання для поліпшення ситуації в психіатрії. Ми відкриті до співпраці і готові надати вам будь-яку допомогу і інформацію, щоб припинити порушення прав людини в психіатрії і створити найбільш гуманну модель реформ в нашій країні.

З повагою і надією на співпрацю
Президент ГО Громадянська комісія з прав людини
Вілінська Анастасія

 

Поделиться информацией в 1 клик