Що робити, якщо «душевнохворий» чинить насильство

Доктор Томас Сас, заслужений професор психіатрії та ідейний співзасновник ГКПЛ каже:

Злочинна поведінка має регулюватися кримінальним законодавством, а психіатри не повинні бути допущені до процесу застосування норм кримінального законодавства.

Дослідження показують, що ймовірність передбачення психіатром небезпеки людини так само точно, як і кидання монетки.

Психіатри не можуть «вилікувати» злочинну чи антисоціальну поведінку. Правосуддя ґрунтується на принципі відповідальності кожної людини за свої дії. Однак щорічно тисячі злочинців уникають відповідальності за жахливі злочини, завдяки свідченням психіатрів.

Це вибиває із рук суспільства головний інструмент захисту від злочинів проти особистості. З усіма, хто чинить насильство або порушує закон, слід поводитися однаково. Вплив психіатрії на судово-правову систему руйнує її. Корупційні зв’язки психіатрів та суддів вражають своїм цинізмом та розмахом, але ніяк не вирішують проблему злочинності.

У 1940 році провідні психіатри заявили про свій намір впровадитися в систему правосуддя, ввести «іншу інтерпретацію ідеї правильного і неправильного і, зрештою, вирвати цю ідею з коренем».

Принцип панування права та діюча, справедлива система вирішення юридичних питань відрізняє держави освіченої демократії від тоталітарних. Громадяни мають право розраховувати на те, що система забезпечить їх спокій та безпеку.

Однак відколи психіатри різко збільшили свою присутність у судах, даючи свідчення, сумарний ефект цього на правосуддя займав уми вчених-правознавців, кримінологів і соціологів по всьому світу. Одностайний висновок такий, що «абсолютно революційний ефект» цієї присутності психіатрії підірвав віру суспільства у швидке та неупереджене правосуддя.

Людина, яка чинить насильство або загрожує насильством, не повинна уникати відповідальності, використовуючи міфічні судження психіатрії про природу людини, або корупційні зв’язки суддів із психіатрами.

Для будь-кого, хто вчиняє злочин, існує система кримінального права.

Інші часті питання.

 

Поделиться информацией в 1 клик

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment