Примусова госпіталізація до психіатричної лікарні – позиція ГКПЛ

Психіатрія – єдина область, де можлива примусова госпіталізація та лікування. Звернення до будь-якого іншого лікаря передбачає ваше право прийняти його діагноз і лікування або відмовитися і звернутися до іншого фахівця. Але в психіатрії за людину все може вирішити психіатр, не залишаючи жодного вибору.

Це створює ситуацію, що закони про примусову госпіталізацію використовують для найрізноманітніших, найчастіше злочинних цілей:

 • політичні репресії,
 • отримання фінансової вигоди,
 • задоволення сексуальних бажань,
 • усунення конкурентів у бізнесі,
 • отримання спадщини,
 • і навіть для «збереження» державної таємниці.

Такий карт-бланш у руках психіатрів на те, щоб вирішувати за людину його долю, призводить до тотальних порушень громадянських та конституційних прав.

Діагноз від психіатра і той факт, що людину можуть за таким діагнозом визнавати недієздатною, призводить до того, що будь-яка людина ризикує втратити:

 • право голосу,
 • право керувати автомобілем,
 • вступити на військову службу,
 • контролювати свої фінанси та справи,
 • або навіть працювати за професією.

Жертви психіатрії також піддаються руйнівному лікуванню, від наслідків якого вони можуть ніколи не оговтатися.

Уявіть, який протест викликало б те, якби комусь спало на думку вискочити на вулицю і почати хапати громадян лише тому, що їхня поведінка не подобається. Кидати людей за ґрати, накачувати психотропними препаратами та піддавати електрошоку. Такого злочинця, скоріш за все, самого віддали б під суд, і він опинився б за ґратами.

Але коли те саме робить психіатр, його злочинність прикрита розпливчастими термінами та цинічними заявами про «лікування», «піклування про психічне здоров’я» або «утримання людини від спричинення шкоди собі чи іншим». В результаті мільйони людей щорічно стають інвалідами, виявляються позбавленими волі, їх життя руйнуються, а винні у такому свавіллі не несуть покарання.

Існуюча система психіатрії з підневільними методами та примусовим закриттям людей у ​​лікарні є узаконеним способом позбавлятися неугодних. Звичайно ж, таку правову ваду використовують не лише окремі зловмисні особи, а й деспотична тоталітарна державу. Радянська каральна психіатрія тому яскравий приклад.

Альтернатива психіатричному примусу з її жорстокими та руйнівними практиками існує. Заклади для душевнохворих або людей із психічними розладами мають бути спокійним місцем для відпочинку, де людей не мучать наркотичними препаратами, не прив’язують до ліжок, не принижують та не знущаються, і не катують електрошоком. Навіть сильно буйні при правильному підході з турботою та належною медичною допомогою через час приходять до норми.

Будь-які заходи примусового характеру повинні використовуватися виключно з дотриманням законності, громадянських та конституційних прав людини і лише з метою допомоги, а не покарання за особливості поведінки. Недобровільна госпіталізація, як сучасний прояв рабства, має бути заборонена законом.

Якщо ваші права порушено, повідомте про це через форму зворотного зв’язку.

Опишіть коротко, що у вас сталося, залиште контакт для зв'язку, і ми розглянемо вашу скаргу.

Інші часті питання.

 

Поделиться информацией в 1 клик

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment